Найбільш затребуваною з деревинно-стружкових плит у будівельників, та й не тільки, вважається орієнтовано-стружкова плита з маркуванням “3” – OSB-3. Купити її вважають за краще не тільки для внутрішніх, але і для зовнішніх робіт, адже ні вологість, ні температура, ні навантаження їй не страшні. Саме високими експлуатаційними характеристиками і пояснюється зростаюча популярність OSB-3.

Випуск цього виду плити налагоджений по всьому світу. Американці (як, втім, і китайці) через відносну недостачу пиломатеріалів з хвойних дерев для виробництва ОСБ-3 використовують в основному недорогу деревину листяних порід: осики і тополі. Європейці  виготовляють плити найвищої якості – з сосни і ялини, іноді – з осики.

Плита OSB-3: особливості виробництва

Для виготовлення плит використовують в основному відібрані для вирубки, як методу санітарного догляду за лісом, дерева. Потім послідовно виконуються наступні операції:

 • за допомогою дебаркер (корователя) з колоди видаляють кору,
 • розпилюють його на заготовки,
 • останні подрібнюють на тріски (розмір можна задавати),
 • сушать в камерах,
 • сортують, залишаючи великі фракції,
 • для додання OSB-3 міцності і водостійкості в стружку додають в 3 шари сполучні речовини, смоли і синтетичний віск. Щоб уникнути деформації в суміш вводять полімери,
 • далі йде процес формування: за допомогою різних механізмів (в тому числі і магнітів) в барабані відбувається укладання тріски за напрямками: в одному шарі вона розташовується поздовжньо, в наступному – поперечно. Це надзвичайно важливий елемент виробництва, адже саме завдяки орієнтуванню тріски стружкові плити OSB-3 являє собою єдину конструкцію, що відрізняється міцністю, пружністю і іншими унікальними властивостями,
 • за допомогою преса, під тиском і при високій температурі (до 200 ° С) маса ущільнюється,
 • в кінці процесу полотно остуджують, ріжуть на листи і складують. У сховищах витримують якийсь час для повного затвердіння зв’язуючих елементів.

Особливістю плит OSB є і форма тріски: вона прямокутна, довга і вузька.

Стружкові плити OSB-3: гідності

Взагалі будь-які орієнтовано-стружкові плити перевершують по міцності традиційні пиломатеріали в кілька разів. І з усієї кількості куплених ОСБ понад 90% припадає на OSB з маркуванням “3”.

У чому ж переваги даного виду виробів, якщо продажу постійно зростають?

В першу чергу ОСБ-3 позиціонується на ринку як несуча плита для вологих умов. Після занурення в воду на добу (!) Вона розбухає по товщині не більше ніж на 15%, що відповідає європейському стандарту, володіє хорошими звукоізоляційні властивості, стійка до температурних перепадів, механічних навантажень і прийнятна за ціною. Якщо порівнювати міцність плит всіх видів ОСБ, аналізуючи показники міцності на розрив і вигин, то, треба визнати, що у четвертого виду вони вище, ніж у OSB-3. Ціна останньої визначає переваги споживачів: на якості будівельних робіт використання пиломатеріалів нижчого виду (з маркуванням “3”) ніяк не позначається, а ціна ОСБ-3 плити набагато привабливіше,
завдяки типу укладання тріски кріплення надійно утримується (незважаючи на пристойну вагу) і плита просто обробляється: добре ріжеться, свердлиться, утримує цвяхи, не розщеплюється, монтаж проводиться швидко і легко, плита розрахована на різноманітну обробку: її можна, наприклад, шпаклювати, обклеювати шпалерами, покривати лаком, фарбувати, безпечна для здоров’я.

Застосування OSB-3

  Орієнтовано-стружкові плити справили свого роду революцію не тільки в будівництві, але і в транспортній галузі та меблевої промисловості. Ось лише деякі сфери її використання: 

 • при проведенні будівельно-ремонтних робіт,
 • для обшивки зовнішніх і внутрішніх стін, балконів і лоджій, підпокрівельного простору,
 • настилу підлог і зведення перегородок,
 • мансард,

тимчасового житла і різних конструкцій в дерев’яному або малоповерховому житловому будівництві.

Завдяки красивій структурі натуральної деревини використовують і для декоративного оздоблення інтер’єру, для виготовлення корпусних меблів, полиць, тумб і ящиків. В транспорті – для виготовлення тари і контейнерів, споруди приміщень і підлоги на кораблях, в залізничних вагонах і фурах.

OSB-3 в Києві

Компанія «Еко Ліс« пропонує купити OSB-3 оптом і в роздріб. На сайті https://ekoles.com.ua/ представлена ​​продукція європейських виробників, які відкрили заводи і в Україні. Сьогодні плита OSB-3, ціна якої доступна споживачам, випускається підприємством "СВІСС КРОНО" ( "Кроно-Україна") в трьох населених пунктах країни. Причому, якщо в виготовленні ДСП компанія є в Україні провідним виробником, то для OSB-3 – єдиним.

Загалом, якщо вам потрібні якісні та недорогі пиломатеріали – звертайтеся в "Еко Ліс"!