Кількість
|
Вартість
|
||
|
Фанера - популярний будівельний матеріал, який отримують шляхом склеювання і пресування листів зі шпону. При цьому волокна повинні розташовуватися строго під кутом 90 градусів. Це дає змогу отримати міцний і стійкий до деформації матеріал.
Переваги фанери
Популярність фанери пояснюється великою кількістю переваг порівняно з іншими будівельними матеріалами. Основні переваги матеріалу:
- міцність і пластичність;
- простота в обробці, можливість випилювати навіть складні фігурні заготовки;
- простота і зручність монтажу;
- стійкість до механічної деформації, яка досягається завдяки почерговому склеюванню шарів шпону в різному напрямку;
- висока стійкість до дії вологи завдяки шаруватій структурі та наявності у складі смол;
- стійкість до температурних перепадів;
- стійкість до біоуражень (гниття, розмноження грибків, утворення комах);
- простота догляду, можливість використовувати синтетичні склади для очищення поверхні.
Характеристики та види фанери
Виходячи з того, який матеріал використовувався під час виробництва, виділяють такі види фанери:
- Березова. Для її виробництва використовується березовий шпон. Матеріал відрізняється високою міцністю і стійкістю до різних впливів. Це дозволяє використовувати березову фанеру в машинобудуванні та різних промислових галузях. Завдяки естетичному вигляду вона також застосовується при виготовленні упаковки, меблів, різних інтер`єрів.
- З хвойної деревини. Найчастіше використовується сосна. Така фанера міцна і має презентабельний зовнішній вигляд, тому її використовують для обшивки поверхонь, створення внутрішніх стін і перегородок. Матеріал відрізняється високою стійкістю до утворення грибка завдяки наявності смол у складі. Приваблива текстура робить її незамінною при виробництві меблів та оформленні інтер`єрів.
- Комбінована. Для її виробництва використовується шпон різних порід дерева. Такий матеріал відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, доступною вартістю і відмінними експлуатаційними характеристиками.
- Ламінована. Поверхня аркуша вкрита спеціальною плівкою, що робить таку фанеру вологостійкою і стійкою до дії інших негативних факторів (хімічних, природних). Вона може використовуватися при виробництві тари, рекламних щитів, опалубки, обшивки.
За способом обробки фанера буває:
- нешліфована;
- шліфована з одного або з обох боків;
- ламінована.
Вологостійка та водостійка фанера
Натуральна деревина, що є основною сировиною для виробництва фанери, має властивість пошкоджуватися під впливом вологи. Щоб підвищити стійкість матеріалу, до складу водостійких плит додатково входить фенолформальдегідна смола. Це дає змогу зробити фанеру стійкою до дії вологи.
Ціна фанери в Києві
Ціна матеріалу залежить від розміру і товщини листа. Найдешевшою є фанера товщиною 3 мм. У середньому її вартість починатиметься зі 140 грн. Матеріал товщиною 10 мм коштує в межах 450-2090 грн за 1 лист. Найдорожчою є фанера товщиною 40 мм. Її вартість може варіюватися від 5800 до 6600 грн за лист.
Недоліки фанери
Незважаючи на велику кількість переваг, є у фанери і деякі недоліки, які необхідно враховувати під час купівлі:
- невелика стійкість до дії вогню і вологи (за винятком вологостійких видів);
- вміст небезпечних речовин - деякі види фанери містять склеювальні склади, здатні негативно впливати на здоров`я людини, такі матеріали підходять тільки для зовнішнього застосування або нежитлових будівель.
Область застосування
Фанера широко затребувана в різних сферах:
- Будівництво. Матеріал використовується для створення балок, опалубки, перегородок, панелей. Декоративні панелі підходять для дизайну інтер`єру.
- Меблеве виробництво. Під час створення меблів її комбінують з іншими матеріалами (металом, склом, пластиком). Більшість предметів корпусних меблів складаються саме з фанери.
- Іграшки. З фанерних листів виготовляють довговічні та екологічно чисті іграшки.
Купити фанеру в ЕкоЛіс
Великий вибір фанери різних видів представлений у каталозі ЕкоЛіс. Ми пропонуємо якісний і безпечний матеріал за доступною ціною з оперативною доставкою товару до вашого міста.
Часті запитання
Чи можна замовити порізку фанери за моїми розмірами?
Під час купівлі фанери в нашому магазині покупець має можливість скористатися послугою її нарізки. Інформація про вартість цієї та інших додаткових послуг (фрезерування, кромкування, шпонування) вказана у відповідному розділі сайту.
Чи можу я самостійно забрати замовлення зі складу?
Так, у нас можливий самовивіз. Повідомте про це менеджера, який оформляє замовлення, або вкажіть спосіб доставки самовивіз під час оформлення покупки на сайті https://ekoles.com.ua/.
Чи можливий безготівковий розрахунок?
Так, ми приймаємо безготівкові платежі. Дізнатися реквізити для переказу коштів за продукцію можна у нашого менеджера після оформлення замовлення.