Торці плит ДСП, МДФ і фанери не мають спеціального покриття. Також відкритий зріз на цих матеріалах формується під час розкрою листа. Це робить вироби з них сприйнятливими до впливу вологи. Щоб захистити матеріал від втрати його зовнішнього вигляду та експлуатаційних властивостей, проводиться кромкування.

Що таке кромкування?

Кромкуванням називають спеціальну обробку торців ДСП, МДФ або фанери, яка передбачає нанесення захисної кромки. Така послуга затребувана серед виробників меблів, особливо тих, які будуть використовуватися в приміщенні з підвищеною вологістю. Крайкування стільниць та інших виробів дає змогу не тільки зробити їх привабливішими, а й більш функціональними завдяки захисту торців від негативного впливу вологи.

Ціни на кромкування ДСП

Ціна послуги залежить від матеріалу, його товщини та виду кромкування. Орієнтовна вартість послуги:

  • кромкування ламінованого ДСП обійдеться в 11-17 грн за 1 погонний метр залежно від ширини листа;
  • кромкування стільниць коштує 35-55 грн за 1 погонний метр залежно від матеріалу, з якого вона виготовлена;
  • кромкування радіуса і кутів – 18-30 грн за 1 погонний метр залежно від матеріалу кромки.

Замовити безкоштовний проєкт та прорахунок вартості

Навіщо потрібне кромкування?

Кромкування допомагає надати виробу привабливого зовнішнього вигляду. Але це не єдине завдання цього типу обробки:

  1. Захист матеріалу або готового виробу від негативного впливу вологи. Унаслідок намокання ДСП, МДФ або фанера швидко втрачають свої первинні властивості, міцність і форму. Завдяки наявності спеціального бортика – кромки – торці стають захищеними від бруду і вологи. Така обробка особливо актуальна для меблів, які розміщують на кухні, у ванній кімнаті або інших приміщеннях, де можливі перепади температури і вологості.
  2. Захист від комах і цвілі. Плити ДСП мають пористу структуру, що є сприятливою умовою для швидкого розмноження різних мікроорганізмів, які можуть спровокувати псування матеріалу. Якщо ж край листа обробляється спеціальною плівкою, період експлуатації такого виробу буде набагато вищим.
  3. Захист від шкідливих випарів. У складі ДСП присутні формальдегіди. Ці речовини можуть входити до складів, які використовують для склеювання деревної стружки. За певних умов пари формальдегідів здатні випаровуватися і проникати через необроблені ділянки плити (торці). Щоб запобігти шкідливому випаровуванню, наноситься захисна кромка.

Крім того, захисна кромка допомагає уникнути травм або псування одягу при контакті з необробленою частиною поверхонь. Це пов’язано з тим, що відпиляні плити мають гострі краї, об які можна травмуватися або залишити затяжку на речах. Щоб уникнути подібних неприємностей, проводиться кромкування. Особливо актуальна послуга при виробництві кухонних гарнітурів і меблів для дитячих кімнат.

Способи кромкування

Кромкування МДФ може здійснюватися кількома способами:

  1. Із застосуванням клею ПВА. Цей варіант вважається найдоступнішим і найпростішим, але в нього є низка недоліків. Клей відрізняється незначною стійкістю до дії вологи, тому кромка здатна через деякий час від’єднатися від поверхні. Також нанесений шар клею може бути візуально помітний, що зіпсує естетичний вигляд виробу.
  2. Із застосуванням клею PUR. Такий варіант вважається більш практичним і довговічним. Клей на основі поліуретану відмінно витримує дію високої температури і вологості, тому здатний зберігати експлуатаційні властивості тривалий час.
  3. Лазерна обробка. Методика заснована на використанні спеціальної двосторонньої стрічки з полімерного матеріалу. Під дією лазера один із шарів такої плівки розплавляється, проникаючи у волокна матеріалу. Це дає змогу уникнути появи стиків, завдяки чому бруд не зможе проникати в структуру матеріалу.

Приклади кромкування

Для кромкування фанери, ДСП або МДФ використовують різні види кромок:

  • акрилова;
  • меламінова;
  • ПВХ;
  • термічний пластик.

Кромкування фрезером – це затребувана послуга, що дає змогу надати матеріалу, з якого виготовляють меблі, привабливого вигляду і зробити його стійким до дії вологи, мікроорганізмів, продовживши термін служби виробів.

Замовити безкоштовний проєкт та прорахунок вартості

Переваги співпраці з ЕкоЛес

Компанія ЕкоЛес пропонує послуги з кромкування плит будь-якого типу і товщини. Це можуть бути як прямі, так і фігурні деталі. Співпраця з нами вирізняється такими перевагами:

  • у нас ви знайдете великий вибір різних кромок;
  • короткі терміни виконання замовлення;
  • використання професійного обладнання для проведення кромкування, що дає змогу отримати довговічний результат;
  • доступна вартість послуги;
  • можливість адресної доставки товарів після обробки в будь-який регіон України;
  • гарантія якості на надані послуги.

У нашій компанії можна вибрати необхідні деревні плити й одразу ж замовити кромкування матеріалу або інший спосіб обробки. Щоб зробити замовлення, достатньо заповнити форму на сайті або зв’язатися з нашим менеджером за допомогою зазначених контактів.

Прайс-лист на послуги з кромкування матеріалів.
Дійсний на 03.06.2019

Номенклатура товара Ціна за м.п./грн. (зі склада) Ціна за м.п./грн. (привезенний)
ДСП ламінованний (10-18мм) 11,00 13,00
ДСП ламінованний (20-25мм) 15,00 17,00
Стільниця (ПВХ)  35,00 45,00
Стільниця (ПЛАСТИК,АКРИЛ) 45,00 55,00
Кути, радіуси (ПВХ) 18,00 20,00
Кути, радіуси (ПЛАСТИК) 25,00 30,00
Зрощування деталей (м.кв.) 100,00 120,00
Отвори під петлі (шт) 8,00 10,00